Завдяки енергоощадному котлу місто заощадило 100 тис. грн

,29 марта 2014

Райцентр Борщів на Тернопільщині зекономив 100 тис. грн міського бюджетy завдяки використанню енергоощадного котла, що працюе на деревних відходах.

На околиці міста на 100 га поля вирощують такі енергетичні культyри, як міскантус, цукрове сорго, свічграс, енергетична верба, слонова трава. Енергетична верба, яку завезли з Норвегіі, у теплу пору року щодня виростае на 2-3 см, а максимальна висота зрілоі рослини становить понад 8 м. Потім деревину перероблятимуть у брикети і пелети на міні за воді, який незабаром збудують.

А поки що замість газу в Борщові почали використовувати відходи деревообробних підприемств міста тирсу і тріски. Для місцевого дитсадка норвезька фірма змонтувала котел і деревоподрібнювальну машину, що переробляе ці відходи. Ефективність таких кроків очевидна: за опалювальний сезон міський бюджет зекономив 100 тис. грн. Нині в Борщові діе програма «Тепле місто», що розроблена саме для переходу на енергозберігаючі котельні. Перероблена фітомаса дасть змогy виробляти теплову енергію в 3-4 рази дешевшу, порівняно з використанням з ціею метою природного газу.

пелеты

Поделиться: